Bałkany. Impresje

35,00 zł
Nasza poprzednia cena 157,50 zł
Zniżka 122,50 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 tygodni
Ilość

  • Condition: Wyprzedaż!
  • Dostępność:  Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Bałkany. Impresje - zbiór fotografii studentów i absolwentów Katedry Fotografii PWSFTviT w Łodzi to subiektywna, wizualna podróż pełna raz przelotnych wrażeń, uchwyconych obrazów dalekich od widoków typowych, innym razem to reporterskie spojrzenia przepełnione emocjami i energią chwili. Impresja o Bałkanach to przede wszystkim zderzone ze sobą spotkania ludzi i miejsc z żywiołami historii i natury. W przemieszanych obrazach uderzają w nas formy, faktury i barwy, zatrzymane w kadrze spotkania, w których jedno spojrzenie może mieć moc "objawienia", prowokującego do zadumy, do przejrzenia się zarówno w bliskich, jak i odległych miejscach, czasach i wydarzeniach, bo impresja - łacińskie Impressio - to także odbicie, odbicie w którym każdy może zobaczyć coś innego.

Album ma formę książki do "samodzielnego układania" - oddzielne karty/fotografie łączące w sobie różnorodne spojrzenia na Bałkany w pewnym sensie oddają charakter wizualnej i literackiej podróży. Przemieszane obrazy i cytaty nie są reprezentacją całego regionu, ich "mozaikowa" struktura próbuje jedynie zbliżyć się do specyfiki samego Półwyspu Bałkańskiego, który przy różnych założeniach politycznych, kulturowych i historycznych nie jest tworem o jednolitej naturze i granicach.

To także "album-teczka", z której można coś wyjąć i do której można dołożyć - własne wspomnienia, obrazy, zdjęcia, słowa...

Opis

Redakcja
Anna Kazimierczak, Anna M. Zarychta
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT i UŁ
Rok wydania
2012
Wydanie
I
ISBN
9788387870614
Oprawa
twarda

Podobne produkty

(12 innych produktów w tej samej kategorii)

Dekorator wnętrz –...

37,00 zł

Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.

Evil Man

50,00 zł

Album fotograficzny Evil Man to obrazy gwałtownej śmierci bez żadnych upiększeń, rytuałów religijnych, mitologizacji.