Kryształy czasu. Kino Wojciecha Jerzego Hasa

51,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 tygodni

Seria: Filmo!znawcy

Ilość

    Dostępność:  Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Publikacja jest szczegółową analizą filmów tj. "Pętla", "Pożegnania", "Rozstanie", "Jak być kochaną", "Szyfry", a także "Sanatorium pod Klepsydrą" oraz "Rękopisu znalezionego w Saragossie".


"Czytelnik książki dr Małgorzaty Jakubowskiej będzie przede wszystkim uderzony mistrzostwem jej filmowych analiz. Autorka nie po raz pierwszy zwraca na siebie uwagę analitycznym i interpretacyjnym talentem, który tutaj w całej pełni dochodzi do głosu. Analizy te są nader szczegółowe, by tak rzec drobiazgowe [...].
Wszelako w tym szaleństwie jest metoda. W filmach Wojciecha Jerzego Hasa nie ma elementów nieważnych, przypadkowych, niefunkcjonalnych. [...] Niewielu artystów tak jak Has mogłoby powiedzieć - "kino to ja", bowiem pozostaje on zawsze w pełni autorem tego, co odnajdujemy na ekranie".

Prof. Andrzej Pitrus

Opis

Autor
Małgorzata Jakubowska
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT i UŁ
Rok wydania
2013
Wydanie
I
ISBN
9788387870591
Liczba stron
380
Oprawa
miękka

Zobacz także

Inne spojrzenie....

Nasza poprzednia cena 43,00 zł 10,00 zł

Inne spojrzenie. Wyobrażenia historii w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jana Jakuba Kolskiego, Filipa Bajona i Anny Jadowskiej - studium przypadków

Seria: Filmo!znawcy

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.