Niesamowita podróż. Homo Filmicus

35,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Publikacja składa się ze wspomnień spisanych przez Konstantego Lewkowicza oraz wywiadu, który przeprowadził z nim Stanisław Zawiśliński.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

"Niesamowita podróż oraz Homo filmicus to jedna z najciekawszych książek o ludziach zasłużonych dla polskiej kinematografii. W czasach totalnego upadku podstawowych zasad moralnych we współczesnej produkcji filmowej może ona dać wielu zagonionym miłośnikom kina sporo do myślenia".
Andrzej Haliński


"Nie ma znaczenia, czy ktoś, kto sięgnie po wspomnienia Konstantego Lewkowicza, pamięta świetność "Łodzi filmowej", czy jest to dla niego pojęcie tak odległe, jak legenda o myszach pożerających Popiela. Opowieści z czasów, gdy "Łódź błyszczała", powinien przeczytać każdy miłośnik kina. Dlaczego? Przede wszystkim dla wielu smakowitych anegdot. Ale nie tylko, bo życie Konstantego Lewkowicza to gotowy materiał na wspaniały film".
Jakub Wiewiórski

"Konstanty Lewkowicz - świadek niecodziennych wydarzeń historycznych, pozostający w cieniu współtwórca wielu sukcesów polskiej kinematografii, wydobywca ze swojej pamięci to, co warto "ocalić od zapomnienia". Pomaga mu w tym swoimi dociekliwymi pytaniami Stanisław Zawiśliński. Rezultatem jest obfitujące w mało dotychczas znane fakty i anegdoty świadectwo przemian polskiej X Muzy. Świadectwo, w którym pojawiają się nie tylko wielkie postacie i znane dzieła, ale i nietuzinkowe refleksje".
Mieczysław Kuźmicki

Opis

Redakcja
Stanisław Zawiśliński
Język
polski
Wydawca
Skorpion
Rok wydania
2012
ISBN
9788386466498
Liczba stron
218
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)