Niesamowita podróż. Homo Filmicus

35,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Publikacja składa się ze wspomnień spisanych przez Konstantego Lewkowicza oraz wywiadu, który przeprowadził z nim Stanisław Zawiśliński.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

"Niesamowita podróż oraz Homo filmicus to jedna z najciekawszych książek o ludziach zasłużonych dla polskiej kinematografii. W czasach totalnego upadku podstawowych zasad moralnych we współczesnej produkcji filmowej może ona dać wielu zagonionym miłośnikom kina sporo do myślenia".
Andrzej Haliński


"Nie ma znaczenia, czy ktoś, kto sięgnie po wspomnienia Konstantego Lewkowicza, pamięta świetność "Łodzi filmowej", czy jest to dla niego pojęcie tak odległe, jak legenda o myszach pożerających Popiela. Opowieści z czasów, gdy "Łódź błyszczała", powinien przeczytać każdy miłośnik kina. Dlaczego? Przede wszystkim dla wielu smakowitych anegdot. Ale nie tylko, bo życie Konstantego Lewkowicza to gotowy materiał na wspaniały film".
Jakub Wiewiórski

"Konstanty Lewkowicz - świadek niecodziennych wydarzeń historycznych, pozostający w cieniu współtwórca wielu sukcesów polskiej kinematografii, wydobywca ze swojej pamięci to, co warto "ocalić od zapomnienia". Pomaga mu w tym swoimi dociekliwymi pytaniami Stanisław Zawiśliński. Rezultatem jest obfitujące w mało dotychczas znane fakty i anegdoty świadectwo przemian polskiej X Muzy. Świadectwo, w którym pojawiają się nie tylko wielkie postacie i znane dzieła, ale i nietuzinkowe refleksje".
Mieczysław Kuźmicki

Opis

Redakcja
Stanisław Zawiśliński
Język
polski
Wydawca
Skorpion
Rok wydania
2012
ISBN
9788386466498
Liczba stron
218
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kultura produkcji filmowej:...

49,00 zł

Prawo, psychologia i historia to tylko niektóre nauki wkraczające na teren filmoznawstwa w ramach paradygmatu kultury produkcji filmowej. Przygotowując niniejszą publikację, redaktorzy mieli na uwadze potrzebę zachowania różnorodności metod badawczych, dlatego artykuły w niej zawarte dotyczą czasami bardzo odmiennych zagadnień. Autorzy niniejszego tomu, pisząc o rynku filmowym, pogłębiają go – i robią to w bardzo różnym stylu. Książka zawiera dwadzieścia dwa teksty o naukowej proweniencji, jedne są bardziej badawcze, inne eseistyczne, jeszcze inne problemowe czy – jak kto woli – teoretyczne. Zestawieni zostali różni autorzy, z różnymi zainteresowaniami naukowymi, z różnych ośrodków badawczych, na różnym etapie naukowej kariery. Każdy zatem artykuł będzie nieco odmienny od kolejnego.

Inne spojrzenie....

Nasza poprzednia cena 43,00 zł 10,00 zł

Inne spojrzenie. Wyobrażenia historii w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jana Jakuba Kolskiego, Filipa Bajona i Anny Jadowskiej - studium przypadków

Seria: Filmo!znawcy

(Nie)widzialne kobiety kina

36,00 zł

Teksty zawarte w tomie (Nie)widzialne kobiety kina pod redakcją Małgorzaty Radkiewicz oraz Moniki Talarczyk są poświęcone różnym wymiarom widzialności kobiet w kulturze filmowej, wychodzącym daleko poza fenomen filmowego aktorstwa.