Pamięć podróżna. Fragmentozbiór filmowy

27,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni


Obraz barwnej wędrówki w głąb siebie reżysera, pisarza, wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi, grotołaza i podróżnika - Jana Jakuba Kolskiego. 

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

To nietypowa artystyczna autobiografia łącząca w sobie wspomnienia, przemyślenia, filmowe sceny i dialogi, kartki ze scenopisów, podręcznik dla studentów, fotografie i rysunki, które razem tworzą obraz barwnej wędrówki w głąb siebie reżysera, pisarza, wykładowcy łódzkiej Szkoły Filmowej, grotołaza i podróżnika.

Książka Kolskiego wydaje się dla mnie idealnym spełnieniem zaleceń Leonarda da Vinci - twórz własną mapę myśli. Weź kartkę papieru - rysuj tak ekspresyjnie, jak potrafisz, wykorzystaj więcej niż jeden kolor. Baw się dobrze i nie martw się o wierność obrazu. Po kilkudziesięciu minutach czytania, już wiem, że mapa, po której wędruję dzięki Kolskiemu - to mapa życia. Tak jak mistrz Leonardo zalecał, Kolski patrzy z perspektywy na swoje marzenia, opowiada o swoich celach i podstawowych wartościach, zastanawia się nad swoim powołaniem. Potrafi oszacować to, co osiągnął, szuka powiązań, jaki i również oszacowuje strategię zmian. Zaczytany - zapominam, że osobisty pamiętnik przeistacza się w cytaty fragmentów pracy magisterskiej i doktorskiej Kolskiego, że obcuję z językiem poniekąd akademickim. (...) Nagle perełka - coś co jest szalenie bliskie - rozdział o operowaniu kamerą - nigdy nie spotkałem tak celnego opisu tej artystycznej czynności. Kolski uwielbia kadrowanie własnych filmów - ja wiem, że nie potrafię zrobić zdjęć do filmu,, nie prowadząc samemu kamery. Wielka frajda czytać te słowa.
dr hab. Ryszard Lenczewski

O autorze:
Jan Jakub Kolski - reżyser, scenarzysta, operator, także pisarz. W latach 1977-81 pracował w Ośrodku TVP Wrocław jako operator. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Polsce i na świecie. Od 2000 członek Europejskiej Akademii Filmowej. Wydał zbiór opowiadań "Jańcio Wodnik i inne nowele" oraz powieść "Kulka z chleba". Syn montażysty Romana Kolskiego, brat montażystki Ewy Pakulskiej. Wyreżyserował takie filmy jak "Pornografia", "Jasminum", "Wenecja".
Źródło: www.filmpolski.pl

O książce napisała:

Opis

Autor
Jan Jakub Kolski
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2010
Wydanie
I
ISBN
9788387870133
Liczba stron
280
Oprawa
twarda

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kręcone siekierą. 9 seansów...

32,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.