Reading Film, Magnus von Horn i Kirk Kjeldsen

31,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

M. von Horn, K. Kjeldsen, Reading Film nowość. Kolejna pozycja z serii analiz filmowych napisanych przez praktyków. Magnus von Horn i K. Kjeldsen, to wykładowcy Szkoły . M. von Horn  jest scenarzystą i reżyserem (min. obsypanego nagrodami filmu Sweat), Kirk Kjeldsen scenarzystą, zajmującym się adaptacjami trudnych tekstów. W Reading... zdradzają tajniki swojego filmowego warsztatu. 

 

 

Ilość

  • Condition: Nowy
  • Dostępność: 
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Magnus von Horn w eseju The Life of Jesus by Bruno Dumont. An Inspiration z perspektywy reżysera pisze o kontrowersyjnym filmie Bruno Dumonta  The Life of Jesus.

Kirk Kjeldsen w tekście Lost (and Found) in Translation proponuje teoretyczny model adaptacji filmowej, rozumianej jako swoiste tłumaczenie literatury na język obrazów. Jako przykłady omawia Gavagai (reż. Rob Tregenza), do którego sam napisał scenariusz oraz trzy adaptacje powieści Lema Solaris. W Gavagai Kirkowi Kjeldsenowi udało się stworzyć scenariusz w oparciu o poezję klasyka norweskiej literatury, Tarjei Vesaasa. Przetłumaczył język poezji na język ludzkich emocji, a te następnie ujął w ramy filmowej opowieści. W efekcie powstał piękny przestrzenny film o rzeczach absolutnie podstawowych: o miłości i śmierci, o nadającej sens ludzkiemu życiu bliskości i o rozstaniach. 

Magnus von Horn, szwedzki reżyser i scenarzysta jest absolwentem i wykładowcą łódzkiej Szkoły Filmowej. Pierwszym jego filmem był dokument Radek (2006) o młodym polskim kryminaliście. W 2011 r. Magnus von Horn nakręcił etiudę Bez śniegu (Utan snö), uhonorowaną Nagrodą im. Lucjana Bokińca za najlepszy film na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Pełnometrażowy dramat filmowy Von Horna z 2015 Intruz, z Ulrikiem Muntherem w roli głównej, był nominowany do Polskich Nagród Filmowych w 2016 r. w kategorii Orzeł za najlepszą reżyserię, rok wcześniej otrzymuje Złote Lwy, w kategoriach: Nagroda Polskiej Federacji DKF-ów, najlepszy reżyser oraz najlepszy scenariusz. Laureatem Paszportu Politykizostał w 2015 r.

Kirk Kjeldsen, amerykański scenarzysta, jest absolwentem University of Southern California’s School of Cinematic Arts, finalistą wielu konkursów scenariopisarskich, współpracował z The Sundance Institute, na jego scenariuszach pracowali zarówno filmowcy Hollywood, jak i filmowcy niezależni. Jego debiutancką powieść – Tomorrow City,  „The New Jersey Star-Ledger” okrzyknęło książką 2013 roku. Aktualnie wykładowca Virginia University i łódzkiej Szkoły Filmowej.

 

Opis

Autor
Magnus von Horn, Kirk Kjeldsen
Język
angielski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2020
ISBN
978 83 65501 71 4, 978 83 65501 73 8
Oprawa
miękka
Projekt graficzny i skład
Małgorzata Frąckiewicz

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Dekorator wnętrz –...

37,00 zł

Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.