Żurek. Między wierszami czyli adaptacja nietypowa + film na DVD

5,00 zł
Nasza poprzednia cena 39,00 zł
Zniżka 34,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 tygodni

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.

Ilość

  • Condition: Wyprzedaż!
  • Dostępność:  Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego

Między wierszami… autorstwa Ryszarda Brylskiego to jedna z pierwszych publikacji, która łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film (DVD). Współistnienie tych wszystkich form pozwala czytelnikowi na udział w odkrywaniu autorskiego odczytania literackiego pierwowzoru ze wskazaniem także na tropy autobiograficzne i kulturowe inspiracje, które dopełniły filmowy obraz życia małego miasteczka.

Niniejszy tom kontynuuje serię warsztatowych rozpraw nad sztuką filmową będących próbą stworzenia zestawu polskich publikacji pełniących funkcję podręczników do sztuki filmowej przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców, będących jednocześnie formą promocji polskiej sztuki filmowej.

"Rozprawa Ryszarda Brylskiego – scenarzysty i reżysera filmu Żurek - to lekcja trudnej sztuki twórczej adaptacji filmowej. W Między wierszami... podążamy tropem Brylskiego, który czyta opowiadanie Olgi Tokarczuk i poszukuje ścieżek jego interpretacji, tych interpretacji które dają podstawę do budowania fabuły, postaci, sytuacji i dialogów filmowych. Między wierszami… to także lekcja twórczej odpowiedzialności wobec literackiego pierwowzoru, jak i odpowiedzialności wobec odbiorcy, dla którego skryte pod powierzchnią obrazu znaki i odwołania powinny być czytelne czy też intuicyjnie wyczuwalne" – jak podkreśla w recenzji wydawniczej prof. Ewelina Nurczyńska-Fidelska.
   

O autorze:
Ryszard Brylski jest absolwentem i wykładowcą PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował takie filmy jak Żurek, czy Cudowne lato.

Opis

Autor
Ryszard Brylski
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2011
Wydanie
I
ISBN
9788387870423
Liczba stron
205
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

(Nie)widzialne kobiety kina

36,00 zł

Teksty zawarte w tomie (Nie)widzialne kobiety kina pod redakcją Małgorzaty Radkiewicz oraz Moniki Talarczyk są poświęcone różnym wymiarom widzialności kobiet w kulturze filmowej, wychodzącym daleko poza fenomen filmowego aktorstwa.