Analiza strukturalna i treściowa obrazu filmowego

16,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Punkt wyjścia dla ukształtowania warstwy dźwiękowej filmu

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego

"W przypadku muzyki filmowej i warstwy dźwiękowej świadomy wybór środków oznacza zastosowanie konkretnego rodzaju muzyki, konkretnego gatunku, faktury i formy, określonej dynamiki i instrumentacji. Oznacza również dobór takich elementów dźwiękowych, które byłyby przejawem przemyśleń, określonej postawy estetycznej, wobec obrazu filmowego, swobody i niezależności myślenia kompozytora od bezpośrednich założeń obrazu".
Henryk Kuźniak (fragm. Wstępu)

O autorze:
Henryk Kuźniak, kompozytor, muzykolog, pedagog. Ukończył muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim (1959). W 1968 otrzymał stypendium Rządu Francuskiego na odbycie stażu w studio muzyki eksperymentalnej u Pierra Schaeffera w ORTF. W Paryżu zrealizował film eksperymentalny "Wariacje obrazu i dźwięku" ("La vie, la mort, l'espoire"), służący do przeprowadzenia testu na percepcję audiowizualną. Komponuje przede wszystkim muzykę telewizyjną i filmową. W latach 1959-79 pracował w Wytwórni Filmów Dokumentalnych na różnych stanowiskach. Od 1964 wykładowca w PWSFTViT w Łodzi, profesor Wydziału Reżyserii Filmowej. Wykładał również w Europejskiej Akademii Filmowej w Strassburgu (1989) oraz na Uniwersytecie Leonarda Da Vinci w Paryżu (1998). W latach 1990-96 ekspert w Radzie Wyższego Szkolnictwa Artystycznego (RWSA), w latach 1999-2002 przewodniczący Rady. W latach 1999-2002 członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, przewodniczący Sekcji Uczelni Artystycznych. W latach 2003-05 członek Komisji Edukacji oraz Komisji Uprawnień Akademickich. Od roku 1970 członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, od roku 2001 wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia. Twórczości Henryka Kuźniaka poświęcony został IX Festiwal Muzyki Filmowej odbywający się w Łodzi w czerwcu 2006.

Opis

Autor
Henryk Kuźniak
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2011
Wydanie
III
ISBN
9788387870393
Liczba stron
93
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Reading Film, Magnus von...

31,00 zł

M. von Horn, K. Kjeldsen,  new arrival. This is another publication in a series of film analyses written by practitioners. Magnus von Horn and Kirk Kjeldsen award winning film makers reveal the secrets of their film-making art.

M. von Horn, K. Kjeldsen, Reading Film nowość. Kolejna pozycja z serii analiz filmowych napisanych przez praktyków. Magnus von Horn i K. Kjeldsen, to wykładowcy Szkoły  i nagradzani filmowcy. Reading... zdradzają tajniki swojego filmowego warsztatu.