Sztuka czytania scenariusza

50,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Die Kunst des Drehbuchlesnes w tłumaczeniu Marii Borzęckiej i Anety Głowskiej.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

"Książka ta jest przeznaczona dla tych, którzy czytają scenariusze! Wszyscy bowiem, którzy z racji wykonywanego zawodu profesjonalnie zajmują się scenariuszami, winni posiąść sztukę ich właściwej analizy i oceny. A są to nie tylko dramaturdzy, którzy na zlecenie firm produkcyjnych czy stacji telewizyjnych piszą dłuższe analizy i oceny, lecz także producenci, którzy muszą odróżnić dobry scenariusz od złego - i co najważniejsze - umieć rozpoznać i skorygować jego błędy. To samo tyczy się redaktorów i reżyserów".
Oliver Schütte - ze Wstępu

O Autorze:

Oliver Schütte studiował filmoznawstwo i teatrologię. Od 1986 roku jest autorem filmów kinowych i telewizyjnych, a od 1990 pracuje jako dramaturg. Za swój pierwszy scenariusz Koan otrzymał w 1988 roku nagrodę scenariuszową Deutscher Drehbuchpreis. Od roku 1995 prowadzi Master School Drehbuch. Jest współzałożycielem Development Agentur Script House oraz inicjatorem i dyrektorem artystycznym Scriptforum - niemieckiej konferencji na temat rozwoju scenariuszy i projektów. Wykładowca Akademii Filmowej Baden-Württemberg, prowadzi liczne seminaria. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i członek - założyciel Niemieckiej Akademii Filmowej.

Opis

Autor
Oliver Schütte
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2015
Wydanie
I
ISBN
9788387870997
Liczba stron
272
Oprawa
miękka

Zobacz także

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Dekorator wnętrz –...

37,00 zł

Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.

Kręcone siekierą. 9 seansów...

32,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.