Medium. Wizualizacja warstw narracyjnych + film na DVD

54,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Bogato ilustrowana książka ze szczegółową analizą odautorska filmu Jacka Koprowicza - Medium. Do publikacji dołączona jest płyta DVD z filmem.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego

"(...) Konstrukcja filmowej opowieści jest zagadnieniem, które niewątpliwie pasjonuje Autora. Każda z faz filmowej narracji zostaje omówiona niezwykle szczegółowo, według podobnego schematu, co pozwala krok po kroku prześledzić rozwój postaci oraz fabuły w całym filmie. (...) Przedmiotem zainteresowania reżysera jest nie tylko realizacja, lecz także proces odbioru filmu, jego rozumienia przez widza". Z recenzji Katarzyny Mąki-Malatyńskiej

"Przenosząc na ekran scenariusz Medium moim zamiarem było stworzenie filmu grozy, wpisanego w konstrukcję filmu kryminalnego. Podjąłem taką próbę, w pełni zdając sobie sprawę, jak karkołomnym przedsięwzięciem jest połączenie obcych sobie gatunków - kryminału i horroru. Mimo tego zagrożenia uwierzyłem, że jest możliwe, aby horror i kryminał dzięki jednorodnej wizualizacji warstw narracyjnych przeniknęły się nawzajem i scaliły w jedność". Jacek Koprowicz

Film Medium 1985, czas: 98'
English subtitles

O książce napisało:

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

O autorze:
Jacek Koprowicz - Reżyser. Wykładowca PWSFTviT w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej. (źródło: www.filmpolski.pl)

Opis

Autor
Jacek Koprowicz
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2013
Wydanie
I
ISBN
9788387870669
Liczba stron
288
Oprawa
miękka

Zobacz także

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kręcone siekierą. 9 seansów...

32,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.

Reading Film, Magnus von...

31,00 zł

M. von Horn, K. Kjeldsen,  new arrival. This is another publication in a series of film analyses written by practitioners. Magnus von Horn and Kirk Kjeldsen award winning film makers reveal the secrets of their film-making art.

M. von Horn, K. Kjeldsen, Reading Film nowość. Kolejna pozycja z serii analiz filmowych napisanych przez praktyków. Magnus von Horn i K. Kjeldsen, to wykładowcy Szkoły  i nagradzani filmowcy. Reading... zdradzają tajniki swojego filmowego warsztatu.