Medium. Wizualizacja warstw narracyjnych + film na DVD

54,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Bogato ilustrowana książka ze szczegółową analizą odautorska filmu Jacka Koprowicza - Medium. Do publikacji dołączona jest płyta DVD z filmem.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego

"(...) Konstrukcja filmowej opowieści jest zagadnieniem, które niewątpliwie pasjonuje Autora. Każda z faz filmowej narracji zostaje omówiona niezwykle szczegółowo, według podobnego schematu, co pozwala krok po kroku prześledzić rozwój postaci oraz fabuły w całym filmie. (...) Przedmiotem zainteresowania reżysera jest nie tylko realizacja, lecz także proces odbioru filmu, jego rozumienia przez widza". Z recenzji Katarzyny Mąki-Malatyńskiej

"Przenosząc na ekran scenariusz Medium moim zamiarem było stworzenie filmu grozy, wpisanego w konstrukcję filmu kryminalnego. Podjąłem taką próbę, w pełni zdając sobie sprawę, jak karkołomnym przedsięwzięciem jest połączenie obcych sobie gatunków - kryminału i horroru. Mimo tego zagrożenia uwierzyłem, że jest możliwe, aby horror i kryminał dzięki jednorodnej wizualizacji warstw narracyjnych przeniknęły się nawzajem i scaliły w jedność". Jacek Koprowicz

Film Medium 1985, czas: 98'
English subtitles

O książce napisało:

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

O autorze:
Jacek Koprowicz - Reżyser. Wykładowca PWSFTviT w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej. (źródło: www.filmpolski.pl)

Opis

Autor
Jacek Koprowicz
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2013
Wydanie
I
ISBN
9788387870669
Liczba stron
288
Oprawa
miękka

Zobacz także

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kultura produkcji filmowej:...

49,00 zł

Prawo, psychologia i historia to tylko niektóre nauki wkraczające na teren filmoznawstwa w ramach paradygmatu kultury produkcji filmowej. Przygotowując niniejszą publikację, redaktorzy mieli na uwadze potrzebę zachowania różnorodności metod badawczych, dlatego artykuły w niej zawarte dotyczą czasami bardzo odmiennych zagadnień. Autorzy niniejszego tomu, pisząc o rynku filmowym, pogłębiają go – i robią to w bardzo różnym stylu. Książka zawiera dwadzieścia dwa teksty o naukowej proweniencji, jedne są bardziej badawcze, inne eseistyczne, jeszcze inne problemowe czy – jak kto woli – teoretyczne. Zestawieni zostali różni autorzy, z różnymi zainteresowaniami naukowymi, z różnych ośrodków badawczych, na różnym etapie naukowej kariery. Każdy zatem artykuł będzie nieco odmienny od kolejnego.

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.

(Nie)widzialne kobiety kina

36,00 zł

Teksty zawarte w tomie (Nie)widzialne kobiety kina pod redakcją Małgorzaty Radkiewicz oraz Moniki Talarczyk są poświęcone różnym wymiarom widzialności kobiet w kulturze filmowej, wychodzącym daleko poza fenomen filmowego aktorstwa.