Odczytać czas

21,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Książka jednego z najwybitniejszych twórców "polskiej szkoły dokumentu".

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego


Książka jednego z najwybitniejszych twórców "polskiej szkoły dokumentu", poświęcona właśnie temu gatunkowi. Odczytać czas to nie tylko obowiązkowa pozycja dla dokumentalistów, ale także dla wszystkich miłośników filmu.

"Skończył się film dokumentalny w kinie. Zjawia się on tylko dla miłośników i pasjonatów (na szczęście jeszcze dość licznych) na paru tradycyjnych festiwalach i przeglądach. Zaś to, co oglądamy w telewizji z etykietką "film dokumentalny" jest najczęściej dalekim echem dokumentu, jako rodzaju filmowego".
Kazimierz Karabasz 

O autorze:
Kazimierz Karabasz - jeden z najwybitniejszych twórców "polskiej szkoły dokumentu". Profesor PWSFTviT w Łodzi. W latach 1982-87 pełnił funkcję dziekana Wydziału Reżyserii Filmowej. Urodzony w Bydgoszczy. W 1955 roku ukończył Wydział Reżyserii Filmowej PWSF w Łodzi. Laureat wielu prestiżowych nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą. Członek Akademii Sztuki w Berlinie. W 2008 roku uhonorowany Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze-Gloria Artis" oraz Nagrodą za Wybitne Osiągnięcia w Filmie Dokumentalnym podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage".

Opis

Autor
Kazimierz Karabasz
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2009
Wydanie
II
ISBN
9788387870287
Liczba stron
143
Oprawa
miękka ze skrzydełkami

Zobacz także

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Dekorator wnętrz –...

37,00 zł

Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.

(Nie)widzialne kobiety kina

36,00 zł

Teksty zawarte w tomie (Nie)widzialne kobiety kina pod redakcją Małgorzaty Radkiewicz oraz Moniki Talarczyk są poświęcone różnym wymiarom widzialności kobiet w kulturze filmowej, wychodzącym daleko poza fenomen filmowego aktorstwa.