Od obserwacji do animacji. Autorzy o kinie dokumentalnym

35,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego.

"Książka (…) to cenne poznawczo-naukowe kompendium wiedzy o współczesnym filmie dokumentalnym w refleksji polskich twórców filmowych uprawiających tę odmianę sztuki filmowej. Stanowi unikalną pozycję monograficzną, gdyż realizatorzy filmów dokumentalnych nieczęsto wypowiadają się na temat uprawianej profesji w osobnych tekstach niebędących udzielanymi przez nich wywiadami, czy eksplikacjami własnych projektów filmowych. Książka ukazuje różnorodność tematów i metod stosowanych przez polskich realizatorów filmów dokumentalnych, a także ich stosunek do historii kina faktów i jego współczesnych inkarnacji". dr hab. Mikołaj Jazdon – fragment recenzji  

Opis

Redakcja
Katarzyna Mąka-Malatyńska
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2017
Wydanie
I
ISBN
9788365501240
Liczba stron
159
Oprawa
miękka

Zobacz także

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kręcone siekierą. 9 seansów...

35,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.

Dekorator wnętrz –...

37,00 zł

Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.