Inscenizacja filmowa. Podręcznik reżyserii. Część 2

40,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Część druga: inscenizacja nieregularna

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Seria: Warsztat Realizatora Filmowego i Telewizyjnego

Inscenizacja filmowa jest przejrzyście napisanym podręcznikiem do reżyserii nie tylko dla początkujących. Ogólna koncepcja podręcznika oparta jest na systemie nauki inscenizacji filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Pierwsza część omawia inscenizację regularną, druga zaś inscenizację nieregularną.

"Założeniem tej książki jest, że jej odbiorcą będzie ktoś, dla kogo stanie się ona przewodnikiem po filmowej materii. Stąd precyzyjne, definicyjne opisy akcji i ruchu w filmie, rodzajów inscenizacji czy praktyczne wskazówki jak filmować nie tylko sceny akcji, ale też sceny kameralne. Na uwagę zasługują omówienia, i to bardzo szczegółowe, filmowania walk, pościgów, pojedynków, w tym ich choreografii, w kontekście podstawowych technik inscenizacji kamery". dr hab. prof. UŚ Marek Uhma - fragment recenzji

Opis

Autor
Witold Szymczyk
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2015
Wydanie
I
ISBN
9788387870829
Liczba stron
312
Oprawa
miękka

Zobacz także

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.