Sztuka filmowa. Jerzy Wójcik

39,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 tygodni

Sztuka filmowa zawiera przygotowany na podstawie nagrań zapis cyklu 21 wykładów prowadzonych przez Jerzego Wójcika na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Ilość

    Dostępność:  Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Jerzy Wójcik, odwołując się do przykładów wybitnych dzieł z kina polskiego i światowego, mówi m.in. o podstawowych elementach języka filmu, przedstawiając ich własne, pogłębione rozumienie. Omawia rolę formy i treści w obrazie filmowym oraz znaczenie ich jedności. Mówi o obecności czasu i przestrzeni odwołując się do wiedzy z zakresu antropologii kultury. Zgłębia tajemnice kompozycji dzieła filmowego oraz zagadnienia inscenizacji i przedstawiania postaci filmowej w ruchomym obrazie. Prezentuje i tłumaczy rolę światła, koloru, rytmu, dźwięku i montażu w utworze filmowym.

Wszystkie elementy współtworzące dzieło filmowe są prezentowane - co nadaje zawartym w książce wykładom niepowtarzalność i wyjątkową wartość - przez doświadczenie twórcy obrazu filmowego. Problematyka poruszana w książce jest omawiana z głęboką wiedzą  i wielką wrażliwością wizualną.

Opis

Redakcja
Seweryn Kuśmierczyk
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT, CANONIA
Rok wydania
2017
Wydanie
I
ISBN
9788365501318
Liczba stron
207
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)