Filmowe ogrody Wojciecha Jerzego Hasa

44,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 tygodni

NAKŁAD WYCZERPANY!

Ilość

    Dostępność:  Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

W recenzji publikacji prof. Alicja Helman napisała, że to tom pod wieloma względami wyjątkowy. Poczynając od prostego faktu, że jest wyjątkowo obszerny. Ponadto wieloautorski, wielowątkowy i − by tak rzec – wielopoziomowy. To suma odczytań twórczości Hasa oraz jego ludzkiej i artystycznej osobowości. Dorobek Hasa analizują nie tylko filmoznawcy, ale także filozof (Bogdan Banasiak), antropolog (Beata Lisowska) oraz uczniowie i przyjaciele (Janusz Kijowski, Robert Gliński, Grzegorz Kędzierski, Stefan Czyżewski, Edward Zajiček i Jadwiga Kukułczanka). O reżyserze piszą autorzy należący do wszystkich generacji polskiego filmoznawstwa, a są to m.in. Tadeusz Lubelski, Piotr Zwierzchowski, Natasza Korczarowska, Joanna Preizner, Marcin Maron. Z kręgu niemieckojęzycznego dołączyła Margarete Wach, z francuskiego − Anne Guérin-Castell.

Razem to dwadzieścia trzy artykuły ilustrowane screenami z filmów rozmieszczone w ośmiu rozdziałach, które skupiają się na analizach i interpretacjach wybranych filmów Hasa, uświadamiają – jak pisze w recenzji publikacji prof. Ewelina Nurczyńska-Fidelska jak różnorodne koncepcje metodologiczne mogą służyć autorom w rozszyfrowywaniu sensów tych dzieł oraz ich estetycznych właściwości. Ta wielość spojrzeń uświadamia jak inspirujący do przemyśleń dla interpretatora może być jeden film oraz próba spojrzenia przezeń na cały dorobek artystyczny Wojciecha Hasa.

Opis

Redakcja
Małgorzata Jakubowska, Anna M. Zarychta, Kamila Żyto
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2011
Wydanie
I
ISBN
9788387870447
Liczba stron
390
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kręcone siekierą. 9 seansów...

32,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.