Filmowe ogrody Wojciecha Jerzego Hasa

44,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 tygodni

NAKŁAD WYCZERPANY!

Ilość

    Dostępność:  Oczekiwanie na dostawę

  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

W recenzji publikacji prof. Alicja Helman napisała, że to tom pod wieloma względami wyjątkowy. Poczynając od prostego faktu, że jest wyjątkowo obszerny. Ponadto wieloautorski, wielowątkowy i − by tak rzec – wielopoziomowy. To suma odczytań twórczości Hasa oraz jego ludzkiej i artystycznej osobowości. Dorobek Hasa analizują nie tylko filmoznawcy, ale także filozof (Bogdan Banasiak), antropolog (Beata Lisowska) oraz uczniowie i przyjaciele (Janusz Kijowski, Robert Gliński, Grzegorz Kędzierski, Stefan Czyżewski, Edward Zajiček i Jadwiga Kukułczanka). O reżyserze piszą autorzy należący do wszystkich generacji polskiego filmoznawstwa, a są to m.in. Tadeusz Lubelski, Piotr Zwierzchowski, Natasza Korczarowska, Joanna Preizner, Marcin Maron. Z kręgu niemieckojęzycznego dołączyła Margarete Wach, z francuskiego − Anne Guérin-Castell.

Razem to dwadzieścia trzy artykuły ilustrowane screenami z filmów rozmieszczone w ośmiu rozdziałach, które skupiają się na analizach i interpretacjach wybranych filmów Hasa, uświadamiają – jak pisze w recenzji publikacji prof. Ewelina Nurczyńska-Fidelska jak różnorodne koncepcje metodologiczne mogą służyć autorom w rozszyfrowywaniu sensów tych dzieł oraz ich estetycznych właściwości. Ta wielość spojrzeń uświadamia jak inspirujący do przemyśleń dla interpretatora może być jeden film oraz próba spojrzenia przezeń na cały dorobek artystyczny Wojciecha Hasa.

Opis

Redakcja
Małgorzata Jakubowska, Anna M. Zarychta, Kamila Żyto
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2011
Wydanie
I
ISBN
9788387870447
Liczba stron
390
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kultura produkcji filmowej:...

49,00 zł

Prawo, psychologia i historia to tylko niektóre nauki wkraczające na teren filmoznawstwa w ramach paradygmatu kultury produkcji filmowej. Przygotowując niniejszą publikację, redaktorzy mieli na uwadze potrzebę zachowania różnorodności metod badawczych, dlatego artykuły w niej zawarte dotyczą czasami bardzo odmiennych zagadnień. Autorzy niniejszego tomu, pisząc o rynku filmowym, pogłębiają go – i robią to w bardzo różnym stylu. Książka zawiera dwadzieścia dwa teksty o naukowej proweniencji, jedne są bardziej badawcze, inne eseistyczne, jeszcze inne problemowe czy – jak kto woli – teoretyczne. Zestawieni zostali różni autorzy, z różnymi zainteresowaniami naukowymi, z różnych ośrodków badawczych, na różnym etapie naukowej kariery. Każdy zatem artykuł będzie nieco odmienny od kolejnego.

Inne spojrzenie....

Nasza poprzednia cena 43,00 zł 10,00 zł

Inne spojrzenie. Wyobrażenia historii w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jana Jakuba Kolskiego, Filipa Bajona i Anny Jadowskiej - studium przypadków

Seria: Filmo!znawcy