Laboratorium czasu. Sanatorium pod Klepsydrą Wojciecha Jerzego Hasa + film

27,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Książka poświęcona filmowi "Sanatorium pod Klepsydrą" wraz z filmem na DVD po renowacji cyfrowej.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

"W moim przekonaniu autorka nie tylko w pełni oddała sprawiedliwość arcydziełu Hasa, ale także wybrała klucz interpretacyjny, pozwalający wskazać wątki, motywy i koncepcje zawarte w tym utworze od nowej strony, odkryć w nim to, co albo umykało uwadze badaczy, albo potraktowane zostało pretekstowo bądź pobieżnie. Punktem wyjścia do analizy i interpretacji jest dla autorki problem czasu. (...)
Jest to rozprawa o dużych ambicjach intelektualnych, o czym najlepiej świadczy wpisanie głównego wywodu w liczne konteksty i bogactwo rozpatrywanej problematyki.(...) Jakubowska pisze z temperamentem i emocjonalnym zaangażowaniem przywiązując podstawowe znaczenie do literackich walorów wypowiedzi".
prof. Alicja Helman

Opis

Autor
Małgorzata Jakubowska
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2010
Wydanie
I
ISBN
9788387870324
Liczba stron
160
Oprawa
miękka ze skrzydełkami

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Inne spojrzenie....

Nasza poprzednia cena 43,00 zł 10,00 zł

Inne spojrzenie. Wyobrażenia historii w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jana Jakuba Kolskiego, Filipa Bajona i Anny Jadowskiej - studium przypadków

Seria: Filmo!znawcy

Jacek Koprowicz, Scenariusze

55,00 zł

Trzy obrosłe już legendą historyczne wydarzenia i trzy scenariusze, które dzieją się między wersami historii.  Ostatnie dni Ewy Braun, śmierć Chopina, tragedia łódzkich harcerek na jeziorze Gardno - Jacek Koprowicz wychodzi od faktów, od precyzyjnych rekonstrukcji ludzkich losów, lecz tworzy z nich  intrygujące, nieomal mityczne opowieści. Teksty zebrane w tym tomie łączy balansowanie na granicy twardych konkretów i metafizyki, a historyczna dociekliwość  zostaje w nich przyprawiona nieco cierpkim humorem.