Wiesz jak jest + film

20,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Zestaw 3 pozycji poświęconych filmoznawcy – prof. Bolesławowi W. Lewickiemu.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

1. Wiesz jak jest Bolesław Włodzimierz Lewicki

Wiesz jak jest to wspomnienie prof. Lewickiego dotyczące obozów koncentracyjnych, w jakich przebywał.
Książka ta, według profesora, jest naturalnym wynikiem potrzeby napisania czegoś o obozach, skoro się tam było, o przyjaciołach, skoro się z nimi stało w deszczu i mroku, pod niebem pełnym dymu i chmur, o wrogach, ponieważ należy im się wciąż piętno nienawidzącej pamięci. 

Ilość stron: 171

2. Szkic monograficzny – prof. Dr hab. Ewelina Nurczyńska-Fidelska, dr Bronisława Stolarska; Bibliografia – Bolesław Włodzimierz Lewicki

Bibliografia B. W. Lewickiego jest próbą ogarnięcia jego całego dorobku naukowego i krytycznego. Stanowi uzupełnienie do wydanego w 1995 r. przez Uniwersytet Łódzki wyboru pism: Bolesław W. Lewicki O filmie

Ilość stron: 127

3. Wiesz jak jest Grzegorz Królikiewicz – film na DVD

Nigdy dotąd nie pokazywany film dokumentalny poświęcony profesorowi Lewickiemu, zrealizowany przez Grzegorza Królikiewicza – Wiesz jak jest.


Zapraszamy na stronę www poświęconą profesorowie oraz książce:

http://www.lewicki.uni.lodz.pl/

O książce napisali:

Opis

Autor
Bolesław Włodzimierz Lewicki
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT i UŁ
Rok wydania
2012
Wydanie
I
ISBN
9788387870454

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Dekorator wnętrz –...

37,00 zł

Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.

Inne spojrzenie....

Nasza poprzednia cena 43,00 zł 10,00 zł

Inne spojrzenie. Wyobrażenia historii w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Jana Jakuba Kolskiego, Filipa Bajona i Anny Jadowskiej - studium przypadków

Seria: Filmo!znawcy

Kręcone siekierą. 9 seansów...

35,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.

Reading Film, Magnus von...

31,00 zł

M. von Horn, K. Kjeldsen,  new arrival. This is another publication in a series of film analyses written by practitioners. Magnus von Horn and Kirk Kjeldsen award winning film makers reveal the secrets of their film-making art.

M. von Horn, K. Kjeldsen, Reading Film nowość. Kolejna pozycja z serii analiz filmowych napisanych przez praktyków. Magnus von Horn i K. Kjeldsen, to wykładowcy Szkoły  i nagradzani filmowcy. Reading... zdradzają tajniki swojego filmowego warsztatu.