Wiesz jak jest + film

20,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Zestaw 3 pozycji poświęconych filmoznawcy – prof. Bolesławowi W. Lewickiemu.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

1. Wiesz jak jest Bolesław Włodzimierz Lewicki

Wiesz jak jest to wspomnienie prof. Lewickiego dotyczące obozów koncentracyjnych, w jakich przebywał.
Książka ta, według profesora, jest naturalnym wynikiem potrzeby napisania czegoś o obozach, skoro się tam było, o przyjaciołach, skoro się z nimi stało w deszczu i mroku, pod niebem pełnym dymu i chmur, o wrogach, ponieważ należy im się wciąż piętno nienawidzącej pamięci. 

Ilość stron: 171

2. Szkic monograficzny – prof. Dr hab. Ewelina Nurczyńska-Fidelska, dr Bronisława Stolarska; Bibliografia – Bolesław Włodzimierz Lewicki

Bibliografia B. W. Lewickiego jest próbą ogarnięcia jego całego dorobku naukowego i krytycznego. Stanowi uzupełnienie do wydanego w 1995 r. przez Uniwersytet Łódzki wyboru pism: Bolesław W. Lewicki O filmie

Ilość stron: 127

3. Wiesz jak jest Grzegorz Królikiewicz – film na DVD

Nigdy dotąd nie pokazywany film dokumentalny poświęcony profesorowi Lewickiemu, zrealizowany przez Grzegorza Królikiewicza – Wiesz jak jest.


Zapraszamy na stronę www poświęconą profesorowie oraz książce:

http://www.lewicki.uni.lodz.pl/

O książce napisali:

Opis

Autor
Bolesław Włodzimierz Lewicki
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT i UŁ
Rok wydania
2012
Wydanie
I
ISBN
9788387870454

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Kręcone siekierą. 9 seansów...

35,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.

(Nie)widzialne kobiety kina

36,00 zł

Teksty zawarte w tomie (Nie)widzialne kobiety kina pod redakcją Małgorzaty Radkiewicz oraz Moniki Talarczyk są poświęcone różnym wymiarom widzialności kobiet w kulturze filmowej, wychodzącym daleko poza fenomen filmowego aktorstwa.