Fotografia i szaleństwo

64,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Zbiór artykułów poświęconych szaleństwu w fotografii.

Ilość

    Dostępność:  dostępna
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów


Autorzy w ciekawy sposób poruszają temat opisując m.in. próby portretowania szaleństwa w XIX wieku, a także udział tego medium w zamykaniu zakładów psychiatrycznych we Włoszech. Podejmują również próbę opisu procesu twórczego w kryzysie psychicznym, a także wpływ substancji psychoaktywnych na sztukę. W tomie nie pominięto różnych osobliwości fotograficznych, takich jak cieszące się niezwykłą popularnością w ostatnich latach selfie. Niewątpliwym atutem publikacji jest podjęcie tematu zarówno przez teoretyków, jak i artystów. W książce znajdziemy artykuły Marianny Michałowskiej, Kordiana Skwarczka, Aleksandry Makowskiej-Ferenc, Anny Marii Zarychty, Pawła Żaka, Adama Mazura, Marka Domańskiego, Wojciecha Sternaka, Agnieszki Szuścik, Krzysztofa Olechnickiego, Łukasza Głowali, Marka Szyryka, Rafała Drozdowskiego i Aleksandry Wysokińskiej.

Opis

Redakcja
Tomasz Ferenc
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2017
Wydanie
I
ISBN
9788365501400
Liczba stron
320
Oprawa
twarda

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

(Po)nowoczesne losy obrazów

Nasza poprzednia cena 55,00 zł 20,00 zł

Na publikację składają się dwa eseje:

Miejsce obrazów. O Fotografiach muzealnych Thomasa Strutha

Fotografia między archiwum a opowieścią. Materializm Allana Sekuli

Spacer po lesie / Walk in...

80,00 zł

Spacer po lesie to prowokowanie i odkrywanie zbiegów okoliczności, które, pozornie nieistotne, stają się olśnieniami. Przy odrobinie szczęścia fotografia może przywoływać je jako echa doświadczonych momentów. Spacerowanie po okolicy i ciągłe powracanie w te same energetyczne i prywatne miejsca jest znakiem, że Wszechświat prowadzi z nami grę. Pozostaje pytanie kim jest twórca – projektantem wspomnień, który układa na gridzie własnych przekonań sytuacje ważne, intensywne i autentyczne? Czy może flâneur’em? Z tymi dylematami spacerowałem po Polesiu (2019-2021) – dzielnicy, w której mieszkam. Tutaj przyroda, tkanka miejska, człowiek – wszystko inaczej się przenika. Łagodniej. Wspomnienia nakładają się i rezonują… Może jestem tutaj dzieckiem, które szuka idealnego patyka?

B.T.

 

Artyści niepokorni. Sztuka...

99,00 zł

Tom drugi publikacji obejmuje kolejny etap awangardowej łódzkiej kultury, od momentu zakończenia II wojny światowej po rok 1989, kiedy to duch „niepokornych” znalazł swój najpełniejszy wyraz w zrywie Solidarności i doprowadził do powstania niepodległej Polski, a zarazem umożliwił wielu „niepokornym artystom” równoprawną obecność w sztuce światowej.