Teoria praktyki/Theory of Practice

51,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni


Ilość

    Dostępność: 
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Publikacja zawiera pięć prac dyplomowych wybitnych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej, która w roku 2018 obchodziła 70-lecie swego istnienia. Krzysztof Kieślowski, Wojciech Wiszniewski i Marcel Łoziński podejmują zagadnienia związane z kinem dokumentalnym, które już w momencie powstania tych rozpraw stanowiło główny obszar ich zainteresowań twórczych. Prace Grzegorza Królikiewicza
i
Edwarda Żebrowskiego dotyczą filmu fabularnego – kreowania czasoprzestrzeni oraz konstrukcji postaci filmowej.
Rozprawy twórców
obrazują zainteresowanie nie tylko realizacją własnych projektów, ale również teorią i historią filmu. Lektura pozwala prześledzić nieustanną wędrówkę myśli i inspiracji pomiędzy teorią i praktyką twórczą. By podkreślić ten aspekt prac, ich dopełnienie stanowią opracowania filmoznawcze odpowiednio autorstwa: Mikołaja Jazdona, Katarzyny Mąki-Malatyńskiej, Piotra Pławuszewskiego, Mirosława Przylipiaka i Piotra Zwierzchowskiego.

Opis

Redakcja
Katarzyna Mąka-Malatyńska
Język
polski i angielski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2019
Wydanie
I
ISBN
9788365501486
Liczba stron
422
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(11 innych produktów w tej samej kategorii)

Żurek. Między wierszami...

Nasza poprzednia cena 39,00 zł 5,00 zł

Publikacja łączy w sobie opis pracy nad scenariuszem, tekst opowiadania na podstawie, którego powstał scenariusz – w tym wypadku to krótkie opowiadanie Olgi Tokarczuk Żurek z tomu Gra na wielu bębenkach (2001) – pełen tekst scenariusza oraz film.