Chełmska 21. 70 lat Wytworni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie

499,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni
Ilość

    Dostępność: 
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Publikacja wydana przez WFDiF na jubileusz 70-lecia pt. Chełmska 21. 70 lat Wytworni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie  autorzy publikacji to: prof. Małgorzata Hendrykowska, dr Anna Wróblewska i Marcin Zawiśliński.

Książka stanowi cenny przewodnik po historii polskich filmów dokumentalnych i fabularnych. Zrekonstruowane cyfrowo filmy umieszczono na — dołączonych do książki  18 płytach DVD, które łącznie zawierają 70 filmów dokumentalnych i fabularnych. Znalazły się na nich dzieła nagradzane na ważnych światowych i krajowych festiwalach — m.in. Robotnicy’ 80, Różyczka, Karbala, Róża, Ekscentrycy i Córki dancingu. Tak bogata część multimedialna stanowi godny odnotowana precedens na rynku wydawniczym.

Zaletę wydawnictwa stanowi nie tylko szata edytorska, ale też bogaty zbiór unikalnych zdjęć pokazujących pracę filmowców na przestrzeni 70 lat. Na fotografiach pojawiają się znani reżyserzy, aktorzy, scenografowie. Ważny walor książki to również wypowiedzi wybitnych twórców, ich wspomnienia wzbogacone o liczne anegdoty.

Opis

Wydawca
WFDiF
Rok wydania
2021

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Artyści niepokorni. Sztuka...

99,00 zł

Tom drugi publikacji obejmuje kolejny etap awangardowej łódzkiej kultury, od momentu zakończenia II wojny światowej po rok 1989, kiedy to duch „niepokornych” znalazł swój najpełniejszy wyraz w zrywie Solidarności i doprowadził do powstania niepodległej Polski, a zarazem umożliwił wielu „niepokornym artystom” równoprawną obecność w sztuce światowej.

Kręcone siekierą. 9 seansów...

35,00 zł

„Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego” to nie jest typowa biografia, ani wywiad-rzeka, ani hołd składany twórcy. To opowieści aktorów i członków ekip filmowych Smarzowskiego – historie z planów, z życia, anegdoty, relacje z przypadkowych spotkań, które przerodziły się w wieloletnie przyjaźnie, spostrzeżenia, które zbliżają nas do świata reżysera i rozwikłania zagadki, kim jest Wojtek Smarzowski i dlaczego kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że „nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej”. W książce nie brakuje też głosu samego reżysera, ale stoi on w tle za swoimi współpracownikami, ludźmi, którzy znają go najlepiej. Nie jest to więc książka mająca jednego bohatera.

Reading Film, Magnus von...

31,00 zł

M. von Horn, K. Kjeldsen,  new arrival. This is another publication in a series of film analyses written by practitioners. Magnus von Horn and Kirk Kjeldsen award winning film makers reveal the secrets of their film-making art.

M. von Horn, K. Kjeldsen, Reading Film nowość. Kolejna pozycja z serii analiz filmowych napisanych przez praktyków. Magnus von Horn i K. Kjeldsen, to wykładowcy Szkoły  i nagradzani filmowcy. Reading... zdradzają tajniki swojego filmowego warsztatu. 

Kultura produkcji filmowej:...

49,00 zł

Prawo, psychologia i historia to tylko niektóre nauki wkraczające na teren filmoznawstwa w ramach paradygmatu kultury produkcji filmowej. Przygotowując niniejszą publikację, redaktorzy mieli na uwadze potrzebę zachowania różnorodności metod badawczych, dlatego artykuły w niej zawarte dotyczą czasami bardzo odmiennych zagadnień. Autorzy niniejszego tomu, pisząc o rynku filmowym, pogłębiają go – i robią to w bardzo różnym stylu. Książka zawiera dwadzieścia dwa teksty o naukowej proweniencji, jedne są bardziej badawcze, inne eseistyczne, jeszcze inne problemowe czy – jak kto woli – teoretyczne. Zestawieni zostali różni autorzy, z różnymi zainteresowaniami naukowymi, z różnych ośrodków badawczych, na różnym etapie naukowej kariery. Każdy zatem artykuł będzie nieco odmienny od kolejnego.