Intro-wersje. Teksty Studentek i Studentów Szkoły Filmowej w Łodzi Redakcja: Bronka Nowicka

78,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Ilość

    Dostępność: 
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Po pracy z czterema rocznikami Studentów, oddaję Czytelniczkom i Czytelnikom książkę lokalną i globalną zarazem. Lokalną, ponieważ powstałą na mocno zdefiniowanym, obrośniętym swoistą tradycją terenie. Globalną, bo wpisująca się w portret Pokolenia płynącego po niespecjalnie spokojnych wodach na odłamkach paradygmatów. Gdzie Oni zmierzają? O czym myślą? Jak czują? W jaki sposób wysławiają odczute? O tym, między innymi, jest ta mieniąca się książka, za którą dziękuję Autorom zgromadzonych w niej, różnobarwnych, do bólu szczerych"intro-wersji".

Bronka Nowicka, ze wstępu

Bronka Nowicka przeprowadziła na nas okrutny eksperyment spojrzenia w głąb siebie, wywrócenia flaków i rozlania ich na parkiet, na którym wszyscy potem tańczyliśmy. Pamiętam łzy ulgi i dumy w oczach moich przyjaciół, gdy za pomocą słów mogli w końcu wyrazić to, co w nich najbardziej kruche, wstydliwe i dzikie. Fakt, że udało jej się nakłonić do tego tyle osób, nie używając przemocy, a za pomocą przyzwolenia, wsparcia i bezpieczeństwa, może być ciężki do udźwignięcia dla wielu dawnych mistrzów, wciąż chcących łamać swoich studentów.

Andrzej Brzóska, student reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi

Intro-wersje to efekt niezwykłego, kilkuletniego projektu, w ramach którego powstały poruszające zapisy, od quasi-dziennikowych szybkich notatek, po wiersze. To swoisty roller-coaster - przechodzimy gwałtownie od ironicznego dystansu do osobistych zwierzeń. Te bardzo różne głosy, dzięki opiece Bronki Nowickiej, pomysłodawczyni projektu i tomu, współbrzmią ze sobą, tworząc całość zilustrowaną intrygującymi grafikami Małgorzaty ET BER Warlikowskiej.

Agnieszka Skolasińska, redaktor prowadzący

Opis

Redakcja
Bronka Nowicka
Język
polski i angielski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2022
ISBN
978 83 65501 93 6

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Artyści niepokorni. Sztuka...

99,00 zł

Tom drugi publikacji obejmuje kolejny etap awangardowej łódzkiej kultury, od momentu zakończenia II wojny światowej po rok 1989, kiedy to duch „niepokornych” znalazł swój najpełniejszy wyraz w zrywie Solidarności i doprowadził do powstania niepodległej Polski, a zarazem umożliwił wielu „niepokornym artystom” równoprawną obecność w sztuce światowej.

Co Pan widzi? Różewicz...

50,00 zł

Wydawcy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

 

Publikacja współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego