Rozmowy z Teresą Nawrot. Ćwiczenia według techniki Jerzego Grotowskiego

41,00 zł
Brutto Dostawa nie wliczona Wysyłka: 1 do 3 dni

Ilustrowany dokładny opis treningu aktorskiego wedle stosowanej w zespole Jerzego Grotowskiego techniki.

Ilość

    Dostępność:  dostępny
  • Bezpieczne płatności Bezpieczne płatności
  • Szybka wysyłka Szybka wysyłka
  • Polityka zwrotów Polityka zwrotów

Publikacja Elżbiety Baniewicz składa się z czterech rozdziałów-rozmów z czego najważniejsza jest trzecia część - dokładny opis treningu aktorskiego wedle stosowanej w zespole Jerzego Grotowskiego techniki, podzielonej na dziesięć etapów. Kolejne ćwiczenia ilustrują specjalnie wykonane rysunki, by czytelnik dokładnie wiedział, które mięśnie lub zespoły mięśni  w danym ćwiczeniu zostają uruchamiane i w jakim celu.

Rozmowy z Teresą Nawrot zarówno te rozpoczynające, jak i kończące książkę, są zarówno zapisem 14 lat pracy Teresy Nawrot w zespole teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego, konkretnie okresu parateatralnego, jak i opisem jej późniejszej pracy w REDUTCIE-BERLIN, szkole aktorskiej i filmowej założonej i od trzydziestu lat prowadzonej w Berlinie, gdzie nieustająco uczy - Techniki Jerzego Grotowskiego. Dla polskiej kultury to nie jest bez znaczenia. To nie tylko Reduta, bastion polskości w stolicy Niemiec, i nie tylko reklama naszej kultury, ale też miejsce, gdzie polska kultura i myśl teatralna ma swoją stałą siedzibę.

Opis

Autor
Elżbieta Baniewicz
Język
polski
Wydawca
PWSFTviT
Rok wydania
2012
Wydanie
I
ISBN
9788387870621
Liczba stron
132
Oprawa
miękka

Podobne produkty

(16 innych produktów w tej samej kategorii)

Trening fizyczny aktora. Od...

60,00 zł

Książka "Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu" powstała na bazie doświadczenia i warsztatu autorów – aktorów Teatru CHOREA, trenerów, tancerzy, teatrologów oraz ich czteroletniej współpracy ze studentami wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Co Pan widzi? Różewicz...

50,00 zł

Wydawcy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

 

Publikacja współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego